0

Jarosław Kaczyński kandydatem na Prezydenta?! „Piękne zwieńczenie politycznej kariery…”

Share

Jarosław Kaczyński zostanie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta? Taki scenariusz to wcale nie sci-fiction. W rozmowie z „Super Expressem” o takim pomyśle mówił poseł PiS Tadeusz Cymański i europoseł Karol Karski.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński ostatnio zrezygnował ze swoich funkcji w rządzie. Poinformował, że teraz zamierza skupić się na wyborach w Polsce. Z kolei w rozmowie z „Polska Times” wyznał, że podczas kongresu partii w 2025 roku nie zamierza już ubiegać się o to, by być jej szefem. Warto zaznaczyć, że również w 2025 roku odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Czy Kaczyński chce być następcą Andrzeja Dudy?

Na pierwszy rzut oka, wydaje się to nierealne, ale politycy PiS są innego zdania. Podobno chodzi o to, że Prawo i Sprawiedliwość nie znalazła obecnie wystarczająco silnego kandydata na prezydenta, najczęściej wymienia się premiera Mateusza Morawieckiego albo europoseł Beatę Szydło, jednak to tylko mrzonki.

„Super Express” informuje, że wcale nie jest to nierealne, gdyż Kaczyński w 2025 roku będzie miał 76 lat, a więc będzie o dwa lata młodszy niż Joe Biden w czasie obejmowania swojej prezydentury w USA.

Piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego

To byłoby na pewno piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego – powiedział poseł Tadeusz Cymański.

Kto może kandydować i zostać prezydentem Polski? Na pewno politykiem, który ma potężne doświadczenie, ma ogromne sukcesy i byłby świetnym prezydentem, jest Jarosław Kaczyński. Powinien być brany pod uwagę, jeśli chodzi o prezydenckie rozdanie – dodał.

Podobnie mówił też europoseł PiS Karol Karski.

Jarosław Kaczyński byłby najlepszym kandydatem na prezydenta, czy premiera, ale to on wskazuje, kto kandyduje na te funkcje. Nie ma parcia na stanowiska. On chce zmienić Polskę na lepsze państwo, działające na rzecz swoich obywateli – powiedział.

 

Źródło: Super Express