0

Jarosław Wolski wprost: Mobilizacja to ruch SPÓŹNIONY O ROK! To nie są przygotowania do uderzenia na zachód

Share

Obecna mobilizacja (częściowa) SZ FR oraz przemysłu ma pozwolić na kontynuowanie walki – zwłaszcza w zakresie remontów SpW oraz wystawiania nowych jednostek. To co widać to ruch spóźniony o rok który pozwoli Rosji na przedłużenie tej wojny – pisze Jarosław Wolski, komentując ogłoszoną przez Kreml „częściową mobilizację” w Federacji Rosyjskiej.

Na swoim twitterowym profilu ekspert i jeden z najpopularniejszych komentatorów działań wojennych na Ukrainie odniósł się do wystąpienia prezydenta Władimira Putina, w którym zapowiedziane zostało powołanie blisko 300 tysięcy rezerwistów.

Rosjanie pod względem strat sprzętu wojskowego oraz zużycia sprzętu i amunicji przekroczyli rubikon. Bez użycia ABC nie są w stanie wygrać konwencjonalnie tej wojny. Mobilizacja ma zapobiec jej przegraniu i utracie DRL i ŁRL. A i to nie jest takie pewne – podkreślił.

Jarosław Wolski odniósł się również do opinii, które pojawiają się w przestrzeni internetowej, iż orędzie Władimira Putina jest zapowiedzią przygotowywania się przez Rosję na uderzenie na kraje NATO m.in. Polskę.

I jeszcze jedno: To nie są przygotowania do uderzania na zachód. Nie dajcie się zastraszyć mass-mediom i gwiazdom socjal mediów które w imię „klików” i odsłon będą straszyć że to przygotowania do ataku na NATO. Dziś będzie orgia wygadywania głupot w TV i okolicznościowych filmików na YT. Nie dajcie się straszyć, na waszych lękach zarabiają medialni handlarze strachem. Zwłaszcza ci którzy krzyczeli o rozpadzie NATO, braku interesów USA, o trym że USA nas zostawi itp. W sumie to Putin uwierzył w to samo w co wierzą rodzimi „geopolitycy” -że „zachód” to miekkiszony i nie będą bronić swoich rzekomych peryferiów. Tudzież jawnych i cichych sojuszników. Teraz jakieś 1700 zniszczonych czołgów dalej i 80 000+ zabitych i rannych żołnierzy Putin już wie że się mylił. Bo politycznie JUŻ przegrał ów konflikt – podkreślił.