0

„Jasnowidz Sakiewicz” nadaje! Totalny odlot! „Polska gospodarka okazała się niezwykle odporna na kryzys”

Share

Najbliższe dwa–trzy tygodnie będą wyjątkowo ciężkie, ale ten koszmar w kwietniu zacznie się kończyć – pisze Tomasz Sakiewicz w „Gazecie Polskiej”, jednocześnie dorzucając od siebie pełną pochwałę działań rządu PiS.

Trzeba przyznać, że czytając tekst Sakiewicza możemy dojść do wniosku, że żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym. Polska ma się fantastycznie, Polacy są szczęśliwi, a wszystko to dzięki Mateuszowi Morawieckiemu i jego współpracownikom.

Niezwykle istotna uwaga to to, że polska gospodarka okazała się niezwykle odporna na kryzys. Stan finansów państwa pod koniec pandemii jest lepszy niż pod koniec rządów PO-PSL. Stąd niedaleko do wniosku, że rządy tych dwóch partii dla gospodarki były bardziej niebezpieczne niż zaraza. Rządy Zjednoczonej Prawicy w ostatnim roku wpompowały setki miliardów złotych w ratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy. Mimo to dług cały czas jest pod kontrolą, a bezrobocie najniższe w UE – pisze Sakiewicz.

Oczywiście, to nie wszystko. Gdyby bowiem czytelnicy zapomnieli o wspaniałości rządu PiS, warto jeszcze raz podkreślić zasługi, tym razem w skali całej Europy, a nawet świata.

Kraje o słabej strukturze społecznej i państwowej w czasie obecnego kryzysu cofną się o dekadę, a te, które mają choć odrobinę lepiej zorganizowane społeczeństwa i pilnują swoich spraw, mają szansę ostatecznie zyskać. Kluczem jest patriotyzm, ale taki, który nie utrudnia współpracy z sąsiadami i własnym regionem. W naszym interesie jest budowa postaw obywatelskich opartych na tradycjach I Rzeczypospolitej, bo to najlepsza odpowiedź na nadchodzące czasy – podsumowuje.