2

„Jaszczur” ma poważne problemy? Prokuratura wszczyna śledztwo ws. Aleksandra Jabłonowskiego i obchodów w Kaliszu

Share

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie w sprawie wydarzeń z 11 listopada, które rozegrały się w Kaliszu – informuje rzecznik prokuratury Maciej Meler. Jak stwierdzono obecnie analizowany jest materiał wideo przekazany przez policję.

Jak wynika z oświadczenia prokuratury, zawiadomienie złożył prezydent Kalisza. Jednocześnie polityk nie ukrywał, że bardzo negatywnie ocenia wydarzenia z 11 listopada.

Sprawa wydarzeń w Kaliszu organizowanych przez tzw. „środowisko kamratów” jest komentowane przez właściwie wszystkie strony sceny politycznej w Polsce. Do sprawy odniósł się nawet Prezydent Andrzej Duda.

Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita. A wobec sytuacji na granicy i akcji propagandowych przeciwko Polsce jest wręcz aktem zdrady – stwierdził.

Przypomnijmy w trakcie wydarzeń doszło do wielu przemówień, w których poruszane były kwestie historii Żydów zamieszkujących na terenie Polski. W kulminacyjnym momencie doszło do spalenia wydruku Statutów Kaliskich.

W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej – twierdzi rzecznik prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Polsat News