0

Jedna trzecia lekarzy chce odejść! Powodem fatalne działania rządu

Share

To może być bolesny cios w system ochrony zdrowia – mówią eksperci. Jak informuje tygodnik „Artsenkarant” blisko jedna trzecia lekarzy w Belgii rozważa odejście z zawodu. Powodem jest fakt, iż rząd nie poradził sobie z pandemią COVID-19.

Dziennikarze tygodnika przeprowadzili sondaż wśród medyków. Podstawowe pytanie dotyczyło tego, czy politycy poradzili sobie z panującą w kraju pandemią koronawirusa.

Na 1130 respondentów, aż 38 procent stwierdziło, że polityka prowadzona przez premiera Aleksandra De Croo jest – zła. Kolejne 24 procent uważa, że jest – bardzo zła.

To bardzo bolesna obserwacja, bo nasz kraj już teraz boryka się z brakiem m.in. lekarzy ogólnych – czytamy w „Artsenkrant”.

Najważniejszym wynikiem opublikowanym w tygodniku jest wskaźnik ilości lekarzy, którzy rozważają odejście z zawodu. Jak przedstawiono, jedna trzecia ankietowanych nie ma pewności, czy chce kontynuować pracę w zawodzie.

Ciekawy jest również wskaźnik dotyczący obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Pomimo panującej korona propagandy bisko 40 procent medyków jest zdecydowanymi przeciwnikami takiego rozwiązania.

Źródło: Artsenkrant