1

Jesienią powróci NAUKA ZDALNA? Jest jasna odpowiedź Ministra Edukacji

Share

Od września nauka zdalna powróci do polskich szkół? Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zabrał głos w tej sprawie.

Zdaniem wielu ekspertów koronawirus może powrócić z nową mocą już wkrótce. W takich krajach, jak Portugalia, Włochy, Hiszpania czy Grecja liczba nowych zakażeń obecnie rośnie. W związku z tym pojawiły się doniesienia, że już we wrześniu do polskich szkół może wrócić nauka zdalna.

Głos w sprawie zabrał minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Polityk wyznał, że obecnie ten temat nie jest przedmiotem debaty w resorcie.

Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, które by świadczyły o tym, że grozi nam w jakikolwiek sposób ograniczenie nauki stacjonarnej, więc przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku – powiedział minister w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Przypomnijmy, że oficjalnie nauka zdalna w Polsce się skończyła 21 lutego. Czarnek jest przekonany, że w trakcie najbliższego roku szkolnego uczniowie nie powrócą do takiego trybu nauczania.

Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, nasze przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że już 1 września 2022 roku wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – powiedział na antenie radiowej Jedynki.