1

Jest nowa „Rada Medyczna”! Zobacz, co wymyślił Morawiecki i Niedzielski

Share

Już nie „Rada Medyczna”, a „Rada ds. walki z COVID-19” – tak nazywać ma się twór, który doradzać będzie Mateuszowi Morawieckiemu i Adamowi Niedzielskiemu. W trakcie konferencji prasowej przedstawiono szczegóły nowego projektu.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Premier RP zapowiedział, że nowo powstały twór będzie składał się nie tylko z „korona ekspertów medyczny”, ale zostanie rozszerony o inne osoby.

Rada ds. walki z COVID-19 będzie także obejmowała specjalistów z innych dziedzin, nie tylko z medycyny – podkreślił Morawiecki.

Oprócz tematu nowej „rady” pojawiły się także wypowiedzi dotyczące tworu, który przestał już istnieć ze względu na dymisję 13 z 17 członków. Zdaniem premiera doradzający tam „korona eksperci” byli wyjątkowo radykalni w swoich rekomendacjach.

Rada Medyczna wzywała do bardzo radykalnych działań. Łącznie z obowiązkowością szczepień np. powyżej pewnego progu wiekowego, a także dalej idące restrykcje – wyjaśnił.

Polityk wyjaśnił, że z punktu widzenia medycznego było to „jak najbardziej uzasadnione” jednak politycznie takie decyzje mogłyby zostać źle odebrane.

Źródło: Polsat News