0

Jest odezwa do narodu Wołodymyra Zełeńskiego! „Pogwałcenie suwerenności i integralności naszego państwa”

Share

Za moimi plecami jest Ukraina w międzynarodowo uznanych granicach i one pozostaną właśnie takie. Pomimo wszystko, pomimo jakiś decyzji Federacji Rosyjskiej – mówił w trakcie swojego wystąpienia do narodu prezydent Wołodymyr Zełeński.

Chcę podziękować wszystkim naszym obywatelom. Udowadniacie, że jesteśmy mądrym narodem. Podchodzicie ze spokojem, chłodną głową, wywarzeni. My od dawna jesteśmy gotowi na wszystko – rozpoczął Zełeński w przemówieniu opublikowanym w social mediach.

W kolejnym etapie prezydent Ukrainy krótko ocenił działania Rosji m.in. uznanie separatystycznych republik DRL i ŁRL.

Ostatnie działania Federacji Rosyjskiej to pogwałcenie suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa. Cała odpowiedzialność za konsekwencje wspomnianych decyzji spoczywa na Rosji – przekonywał.

Uznanie niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oznacza jednostronne odejście Federacji Rosyjskiej z ustaleń mińskich. […] Swoimi działaniami Rosja legalizuje swoje wojska, które były w rejonie Donbasu od 2014 roku. Kraj, który od 8 lat podtrzymuje wojnę, nie może chcieć pokoju, tak jak to przedstawia – dodał.

W ostatnim etapie swojej wypowiedzi prezydent Zełeński krótko odniósł się do planowanych działań oraz współpracy sojuszniczej z krajami Unii Europejskiej i NATO.

Od naszych partnerów oczekujemy szybkich i zauważalnych kroków wsparcia. Bardzo ważne jest dla nas zobaczyć, kto jest prawdziwym przyjacielem i partnerem – podkreślił.