2

„Jesteśmy obywatelami NAJPOTĘŻNIEJSZEGO państwa na świecie” Mocne przemówienie Zełeńskiego! [WIDEO]

Share

Jesteśmy obywatelami najpotężniejszego państwa na świecie. Państwo, które jest w stanie wojny. Państwo, które jest reformowane. I państwo, które zapewniło najpotężniejsze zjednoczenie demokracji w historii – mówił Wołodymyr Zełeński w trakcie przemówienia w parlamencie Ukrainy.

Z okazji święta „Dzień Ukraińskiej Państwowości” prezydent Ukrainy wygłosił przemówienie do zgromadzonych parlamentarzystów. W jego trakcie polityk jasno wskazywał, jak silnym narodem jest Ukraina.

Wystąpiliście przeciwko nam (red. Rosjanie) – przeciwko tym, którzy do tej decydującej wojny o niepodległość przygotowali dziesiątki pokoleń narodu ukraińskiego. Którzy tu mieszkali i żyli, tu walczyli i walczą, tu budowali i budują, marzyli i marzą przede wszystkim, aby oni Ukraina nie byli zdominowani przez innych. Nadszedł czas, aby to marzenie stało się rzeczywistością na zawsze – podkreślił.

W przemowie, dużo miejsca, Wołodymyr Zełenski poświęcił ambicjom kraju do jak najszybszego dołączenia do Unii Europejskiej.

Ukraina zawsze była Europą. Nasze wartości zawsze były europejskie. Nasze doświadczenie tworzenia państwa różnych czasów jest doświadczeniem europejskim. A teraz doszliśmy do wniosku, że nasz system państwowy staje się instytucjonalnie Europą – tłumaczył.