0

Joe Biden PRZECIW Zełenskiemu! Pierwsza taka decyzja od początku wojny

Share

USA nie wpiszą Rosji na listę państw sponsorujących terroryzm – stwierdził Joe Biden. Na taką decyzję prezydenta Stanów Zjednoczonych usilnie nalegała Ukraina.

Przypomnijmy, od kilku miesięcy władze w Kijowie, z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na czele apelują do krajów Zachodu, aby te oficjalnie uznały Federację Rosyjską za państwo terrorystyczne i sponsorujące terroryzm.

Pierwsze takie apele pojawiły się po śmierci kilkudziesięciu ukraińskich jeńców wojennych, którzy przetrzymywani byli w obozie w Ołeniwce na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej.

Temat, według agencji Reuters, pojawił się w trakcie konferencji prasowej w Białym Domu. Jeden z dziennikarzy zapytał prezydenta Joe Bidena, czy istnieje plan wpisania Rosji na listę państw sponsorujących terroryzm.

Nie – odpowiedział krótko Biden, kończąc temat.

Warto podkreślić, że jest to pierwsza, od wielu tygodni, decyzja władz Stanów Zjednoczonych, która jest nie po myśli władz na Ukrainie i samego prezydenta Zełenskiego. Do tej pory politycy z Waszyngtonu przedstawiali tezy zgodne z narracją Kijowa i wprowadzali przepisy, które jasno stały w zgodzie z prośbami wystosowywanymi od ukraińskich władz.