2

Już nie czwarta. Kraska straszy Polaków PIĄTĄ falą koronawirusa. Przyjdzie już w styczniu

Share

Tygodnie mijają, a rządowa propaganda nabiera tempa. W momencie, gdy liczby zakażonych i hospitalizowanych zaczynają spadać, aktywności nabiera wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk przekonuje, że Polska musi być przygotowana na piątą falę koronawirusa.

Następna fala koronawirusa może pojawić się w styczniu w naszych szpitalach – stwierdził wiceszef resortu zdrowia na antenie telewizji Polsat News.

Według polityka sytuacja w Polsce jest zła. W związku z tym należy poważnie zastanawiać się nad wprowadzaniem ograniczeń, aby zmniejszyć możliwości roznoszenia wirusa.

To jest trochę niepokojące, ponieważ ciągle jest dużo nowych przypadków zakażeń; także jest wiele osób, które przebywa w szpitalach. Musimy, więc przez najbliższe tygodnie zdecydowanie ograniczyć zakażenia, aby być przygotowanym na kolejną falę – podkreślił.

W rozmowie pojawił się również temat nowego wariantu omikron. Jak zwykle, w przypadku nowych mutacji, „korona eksperci” straszą obywateli, że jest on wyjątkowo zakaźny, a może nawet odporny na szczepionki.

Na pewno w jakimś stopniu szczepionki będą nas chroniły przed nowym wariantem, a na pewno trzecia dawka, przypominająca – stwierdził Kraska.

Źródło: Polsat News