3

Już nie tylko „Delta”! Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejną mutację w Polsce

Share

Kolejne mutacje koronawirusa atakują Polskę! Ministerstwo zdrowia przekazało niepokojące informacje.

 

Wydawało się, że pandemia koronawirusa już powoli wygasa. Niestety, nic bardziej mylnego. Groźny wariat Delta, pochodzący z Indii wykryto już w co najmniej 74 krajach w tym w Polsce. To jeszcze nie koniec! Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych mutacjach.

Według najświeższego raportu, który właśnie otrzymałem mamy potwierdzonych 106 przypadków mutacji Delta, ale również 12 przypadków Delta plus – poinformował Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Kraska podkreślił, że nowe mutacje są bardziej niebezpieczne.

Te nowe mutacje, które są niestety bardziej zakaźne, będą powodować, że te osoby niezaszczepione będą trafiać do szpitali i niestety będą umierać – stwierdził.

Polityk też dodał, że jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie hospitalizacji jest zaszczepienie się przeciw koronawirusa.

Całe szczęście, że te szczepionki, które są obecnie używane, są skuteczne także na tę mutację Delta, co potwierdziła również Europejska Agencja Leków – powiedział.

Według ekspertów nowe mutacje koronawirusa mogą atakować najmłodszych obywateli.

Nie ma informacji, żeby była większa śmiertelność, ale są takie dane, że te mutacje są bardziej zakaźne dla osób młodszych, również dzieci – dodał.