3

Już nie tylko służba zdrowia i nauczyciele. PRZYMUS szczepień także dla gastronomii i urzędników

Share

Nie ma żadnych wątpliwości, rząd PiS powoli przygotowuje się do wprowadzenia obowiązku szczepień w większości grup zawodowych w Polsce. Po tym jak coraz głośniej zaczęto mówić o przymusie dla nauczycieli i pracowników ochrony zdrowia, na tapet wzięto przedstawicieli gastronomii oraz urzędników państwowych.

Informację o rozszerzeniu grup z przymusowymi szczepieniami przedstawił dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda. Według jego informatorów, propozycja trafiła już na stół premiera Mateusza Morawieckiego, który ma podjąć decyzję jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że wcześniej Rada Medyczna przy premierze opiniowała, że obowiązkowym szczepieniem mają zostać objęci pracownicy służb medycznych, czyli nie tylko lekarze ale także m.in. pracownicy recepcji.

Prosiliśmy rząd o jasny przekaz o braku ewentualnych restrykcji epidemicznych dla zaszczepionych – mówiła prof. Magdalena Marczyńska, relacjonując spotkanie z przedstawicielami rządu.

Naszym zdaniem po prostu trzeba to mówić jasno i wyraźnie – pokazując ewidentną korzyść. Ten kto się zaszczepił i zaszczepi, nie będzie podlegał restrykcjom w trakcie ewentualnych kolejnych fal zakażeń – dodała.

Źródło: RMF FM