0

Kabaret dobitnie wyśmiał politykę PiS! Wyborcy oburzeni. Artyści zabrali głos [WIDEO]

Share

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz – możemy usłyszeć w nowym skeczu kabaretu Neo-Nówka. Scenka zatytułowana „Wigilia 2022” wywołała ogromne oburzenie fanów Prawa i Sprawiedliwości.

Kabaret Neo-Nówka w sobotę wystąpił w ramach Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Na deskach amfiteatru zaprezentowali skecz, którego celem było wyśmianie rodzinnych rozmów przy stole, w temacie polityki.

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d***ie – mówił „syn” ze skeczu.

Scenka została przyjęta ogromnymi brawami rozbawionej publiczności. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni z typowo politycznego skeczu. Oburzeni byli wyborcy partii rządzącej.

Szkoda ,że poszliście w politykę. Miałem nadzieję ,że chociaż kabarecie nie będzie propagandy POwskiej; czuję się zawiedziona występem – możemy przeczytać w sieci.

Ilość komentarzy była tak ogromna, że głos zabrali sami artyści, którzy krótko skomentowali sytuację.

Nowa wersja skeczu „Wigilia” jest już dostępna na naszym kanale YT. Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – napisano.