0

Kaczyński BOI SIĘ Polaków?! Ogradzają Sejm wysokim płotem

Share

Remont ogrodzenia terenu Sejmu od strony południowej – taki zapis odnaleźć można w budżecie Kancelarii Sejmu na przyszły rok. W tym miejscu stoi już wielka brama, którą ukończono stawiać w wakacje 2021 roku.

Jak informuje „Rzeczpospolita” parlamentarzyści planują wydać kolejne miliony na „zabezpieczenie” budynku parlamentu. Już w najbliższym czasie wydane zostanie 380 tysięcy złotych, które wydane zostaną na modernizację ogrodzeń.

Centrum Informacyjne Sejmu przekonuje, że przede wszystkim chodzi o bramę wjazdową oraz ogrodzenie prowadzące na zaplecze gospodarcze przy ul. Górnośląskiej 22. Istnieją tam zniszczenia, które są „pokłosiem manifestacji przed parlamentem”.

Warto podkreślić, że wspomniane przeszkody od południowej strony Sejmu będą miały wysokość 3 metrów!

Czy kolejnym etapem będzie podwyższanie wszystkiego o kolejny metr albo dwa? Już teraz łączne nakłady na ogrodzenie od strony południowej mają wynosić milion złotych – komentuje poseł Jarosław Urbaniak.

Obecnie jedyne miejsce, które pozostaje nieogrodzone wysokim płotem znajduje się przy ulicy Wiejskiej. Tam znajdują się jednak policyjne bariery.

 

Źródło: SE.pl