1

Kaczyński i Dworczyk odchodzą! Zaskakujące doniesienia ws. rekonstrukcji rządu

Share

Michał Dworczyk, Michał Kurtyka, Grzegorz Puda i … Jarosław Kaczyński – to oni prawdopodobnie pożegnają się ze swoimi stanowiskami w rządzie Mateusza Morawieckiego! Te zaskakujące informacje zaprezentowali dziennikarze portalu Onet.pl.

Według ustaleń portalu, dymisja szefa KPRM Michała Dworczyka spowodowana jest wyciszoną już aferą mailową. Pomimo, że temat jest już praktycznie zapomniany, to jednak ma być on powodem, dla którego szef Narodowego Programu Szczepień straci pracę.

Inna sytuacja jest oczywiście z Jarosławem Kaczyńskim. Według nieoficjalnych doniesień, lider Prawa i Sprawiedliwości sam chce zrezygnować z roli wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Polityk chce zająć się przede wszystkim odbudowaniem stabilnej większości w parlamencie oraz przygotowaniem partii na wcześniejsze wybory.

Ciekawą zmianą ma być powrót zlikwidowanego Ministerstwa Sportu. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło połączyć je z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak informują dziennikarze, to rozwiązanie kompletnie się nie sprawdziło. Sportem miałaby się zająć Anna Krupka, zastępca Piotra Glińskiego.

 

Źródło: Onet.pl