0

Kaczyński KAPITULUJE! Pomysł 2tys. zł kary za brak maski trafia do kosza!

Share

Rząd nie wróci już do pomysłu wysokich mandatów za łamanie zasad epidemicznych – donoszą dziennikarze RMF FM. Według informatorów radia wprowadzenie przepisów w życie spowodowałoby negatywne skutki w poparciu partii.

Przypomnijmy, w styczniu w mediach pojawiła się informacja, iż partia rządząca chce znacząco podnieść kary za łamanie zasad epidemicznych m.in. nie noszenie maseczek ochronnych we wskazanych miejscach. Specjalna ustawa miała zawierać drakońskie sumy kar. Mowa o nawet 2000 złotych za brak maseczki. Co więcej funkcjonariusze nie mogliby udzielać pouczeń, a każde złamanie zasad musiałoby być karane.

Według członków rządu koszty politycznej tej zmiany byłyby za duże. Wielu obywateli by tego nie zaakceptowało, a i groziłoby to kolejnym pęknięciem w koalicji rządzącej – podają dziennikarze RMF FM.

Według najnowszych informacji do pomysłu chcieli powrócić przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Nie zgodziły się jednak na to władze Prawa i Sprawiedliwości, które zakazały takiej inicjatywy poselskiej.

Źródło: RMF FM