0

Kaczyński o KPO i UE! „Unia będzie nośnikiem lewackiej ideologii. I powtarzam nie lewicowej, a lewackiej”

Share

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla „Sieci”, gdzie mówił o trudnych relacjach Polski z UE. „Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na duże kompromisy” – powiedział o relacjach z UE prezes PiS.

Jarosław Kaczyński został zapytany o stanowisko części polskich polityków, którzy wskazują, że Warszawa powinna zmienić politykę wobec Unii Europejskiej na bardziej stanowczą a mniej uległa.

– Powiedziałem w połowie lipca to samo: „No, koniec tego dobrego”. I to podtrzymuję. Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na duże kompromisy. Trzeba było spróbować choćby po to, by sprawa była jasna. I dzisiaj jest jasna, każdy widzi, o co chodzi, jaka to gra – odpowiedział prezes PiS .

– Wszystkich oczywiście nie przekonamy, niektórzy chcą trwać w głupocie, złudzeniach, inni cynicznie liczą na fortuny, które zarobią na jakimś zniewalaniu Polski – dodał. .

– Operacja ewentualnej zmiany złotego na euro byłaby dla spekulantów mających dostęp do odpowiedniej wiedzy okazją do zarobienia miliardów. Ale reszta powinna zrozumieć i przyjąć, że próbuje się nam zabrać wolność, suwerenność i jeszcze nas obrabować – mówił dalej.

Wykazaliśmy maksimum dobrej woli

Jarosław Kaczyński  jednak podkreślał, że jest zwolennikiem obecności Polski w Unii Europejskiej.

– Powinniśmy być w Unii Europejskiej, to nam bardzo pomaga. Ale w tym wszystkim musimy zachować podstawową wartość, czyli suwerenne państwo – podkreślił.

– Ci którzy ją tworzyli na pewno mieli jak najlepsze intencje, ale odwoływali się do idei chrześcijańskiej, nie przychodziło im do głowy, że Unia będzie nośnikiem lewackiej ideologii. I powtarzam nie lewicowej, a lewackiej. Przede wszystkim nie przychodziło im do głowy, że ktoś wpadnie na pomysł, że to gigantyczne bogactwo jakim jest kultura europejska składającą z kultur wielu narodów, które są różne, bardzo różne – mówił prezes PiS.

Źródło: wPolityce.pl