0

Kaczyński STRASZY Polaków! „Miasta takie jak Szczecin mogą być przedmiotem ataku!”

Share

Jarosław Kaczyński albo traci kontakt z rzeczywistością, albo też co gorsza, poświęca bezpieczeństwo Polski dla zwycięstwa w przedterminowych wyborach – twierdzi Marcin Jan Orłowski, komentując wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie audycji „Rozmowy pod krawatem” na antenie Radia Szczecin wicepremier zwrócił się do słuchaczy strasząc ich, że miasto Szczecin może być przedmiotem ataku, jak można się domyślać, ze strony wojsk rosyjskich.

Wielkie miasta w Polsce, a Szczecin do nich należy, są miejscem, które może być szczególnie łatwo przedmiotem ataku, tym bardziej, że tam jest ważny port, a obok jest port Świnoujście – stwierdził.

Ten zespół portowy też ma dla nas znaczenie. Krótko mówiąc, to musi być teren szczególnie chroniony i oczywiście będziemy nad tym pracować, żeby ta ochrona powstała – dodał.

To kolejna wypowiedź ministra Kaczyńskiego, w której otwarcie stwierdza, że Polska jest w poważnym zagrożeniu uderzeniem militarnym.

Wypowiedź dla naszego portalu skomentował redaktor naczelny Marcin Jan Orłowski. Jego zdaniem taka taktyka wypowiedzi absolutnie nie jest przypadkowa.

Jarosław Kaczyński albo traci kontakt z rzeczywistością, albo też co gorsza, poświęca bezpieczeństwo Polski dla zwycięstwa w przedterminowych wyborach. I jedna i druga opcja jest fatalna – podkreślił.

Temat zamachu w Smoleńsku, opowieści o misji pokojowej, wzmacnianie armii; wszystkie te tematy mają wzbudzać w ludziach strach przed Rosją, a ten doprowadzi do wzrostów sondażowych. 'Wojenka’  została wybrana jako koło ratunkowe dla władzy Zjednoczonej Prawicy – dodaje.