2

Kaczyński zmusi Polaków do szczepienia? “Państwo jest organizacją przymusu”

Share

Rząd chce wprowadzić PRZYMUS szczepień przeciw koronawirusa. O tym miał poinformować sam Jarosław Kaczyński na spotkaniu partii w Przysusze.

15 czerwca klub Prawa i Sprawiedliwości w spotkał się w Przysusze. To było pierwsze od roku spotkanie wyjazdowe dla polityków. Spotkanie polityków trwało ponad 5 godzin. Kulminacją wieczoru było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.

Jak donoszą media, prezes partii rządzącej mówił m.in o tym, jak walczyć z osobami, którzy nie planują się szczepić przeciw koronawirusa. Kaczyński wygłosił wprost: “Państwo jest organizacją przymusu!”.

Prezes na klubie PiS powiedział, że trzeba, by członkowie partii mobilizowali ludzi do tego, by się szczepili. I że jeśli nie pomoże tłumaczenie, zachęty, a nawet nagrody, to trzeba będzie pomyśleć o środkach przymusu. Że państwo jest organizacją przymusu i czasem musi tego użyć – zdradził OKO.press jeden z polityków PiS obecny na spotkaniu.

Głos w sprawie zabrał także wiceminister Waldemar Buda.

Na pewno to jeszcze nie jest ten moment, żeby takie zasady wprowadzać. Ale jakimiś metodami musimy doprowadzić do tego, żeby zaszczepienia były na poziomie 80-90 proc.(…) Jeżeli pułap dynamiki się w sposób nieakceptowalny zmniejszy, to trzeba będzie myśleć o pewnych rozwiązaniach – powiedział w rozmowie z WP.

Myślę, że zaczniemy od zachęt: paszport covidowy, wejścia do instytucji. Jak wszystkie te możliwości nie zadziałają, a będzie potrzeba, żeby to wyszczepienie było większe, związana choćby z zagrożeniem nowego szczepu, to wówczas i takie rozwiązania są realne – dodał.