0

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Share

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat w szpitalu w Katowicach.

Kamil Durczok był polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Swoją karierę zaczął w 1991 w Radiu Katowice. W latach 1993–2006 był związany z Telewizją Polską, następnie przeszedł do TVN, gdzie został redaktorem naczelnym “Faktów” oraz jednym z prowadzących program. Po odejściu założył portal silesion.pl oraz miał swój program w Polsat News.

15 października Durczok trafił do szpitala w Katowicach. We wtorek nad ranem zmarł. O jego śmierci poinformował magazyn “Press”, później potwierdziło ją Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Gibińskiego w Katowicach.

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia – czytamy w oficjalnym komunikacie.