0

Kamil Durczok trafi do więzienia! Grozi mu długi wyrok

Share

Kamil Durczok pójdzie siedzieć?! Osoby związane z jego byłą stacją twierdzą, że może go czekać wiele lat w więzieniu.

 

Kamil Durczok został zatrzymany w grudniu 2019 r. Dziennikarz podrobił weksla, co miało mu umożliwić wzięcia kredytu na dom w wysokości prawie 3 miliona złotych.

Sąd w Katowicach odrzucił wniosek o areszt tymczasowy, jednak więzienia Durczok prawdopodobnie nie uniknie.

Przestępstwo zarzucone oskarżonemu jest zbrodnią, za którą grozi kara nie mniejsza niż 5 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie Prokuratury Regionalnej ze stycznia.

Jeden z pracowników stacji TVN zdradził, że Durczok już się pogodził z tym, że pójdzie siedzieć.

Kamil pogodził się już z myślą, że pójdzie do więzienia. Adwokaci wytłumaczyli mu, że nie ma szans na wyrok w zawiasach. A wszystko dlatego, że zgodnie z kodeksem karnym minimalny wyrok za przestępstwo sfałszowania weksla to 5 lat bezwzględnego więzienia – powiedział w rozmowie z o2.pl.

Jeśli dostanie kilka lat, to już będzie sukces. Ale adwokaci mówią mu, że realnie rzecz biorąc, to może usłyszeć wyrok między 10 a 12 lat więzienia, a po 7 latach będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie za dobre sprawowanie. Tak jak Dariusz Krupa, który wyszedł po 6 latach za przejechanie kobiety – twierdzi osoba znająca kulisy sprawy.