1

Kardynał wprost o SEGREGACJI SANITARNEJ! „To grzech ciężki!”

Share

Zamiast jednoczyć społeczeństwo w walce z pandemią, siły polityczne, media głównego nurtu i Big Tech bezlitośnie wykorzystały sytuację do promowania agendy „Wielkiego Resetu”, a więc myślenia totalitarnego – mówi ks. kard. Gerhard Muller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

W rozmowie z portalem National Catholic Register duchowny miażdży segregacyjne pomysły polityków, które stosowane są również w niektórych diecezjach.

Kardynał Muller nie ukrywa, iż jego zdaniem duchowny, który odmówi sakramentu osobie niezaszczepionej popełnia grzech ciężki i udowadnia postępującą dechrystianizację w szeregach duchowieństwa.

Słudzy Chrystusa w posłudze apostolskiej nie mogą ofiarowywać się jako dworzanie władcom tego świata i stawać się ich propagandystami. Według naszej katolickiej wiary Papież oprócz tego, że jest pierwszym świadkiem nadprzyrodzonego objawienia się Boga w Jezusie Chrystusie, jest też najwyższym strażnikiem naturalnego prawa moralnego. Magisterium Kościoła jest zatem uprawnione i zobowiązane do wskazywania granic władzy doczesnej, która kończy się na wolności wiary i sumienia – podkreślił.

To, że nawet biskupi zamknęli swoje kościoły lub odmówili sakramentów osobom szukającym pomocy, jest grzechem ciężkim przeciwko danej od Boga władzy. Jest to wstrząsający dowód na to, jak dalece sekularyzacja i dechrystianizacja myśli dotarła już do pasterzy Chrystusowej owczarni – dodał.

Źródło: RadioMaryja.pl