2

Kiedy 3 dawka szczepionki? Minister Niedzielski dał jasną odpowiedź

Share
Iza Husselbank

Dwie to już za mało?! Minister zdrowia Adam Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki przeciw koronawirusowi.

2o września Ministerstwo zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem. W programie “Gość Wydarzeń” Piotr Witwicki zapytam Adama Niedzielskiego o wysokiej liczbie zakażeń oraz możliwym wprowadzeniu restrykcji.

Nie rozmawiajmy od razu o lockdowanie, mamy inną sytuację niż przy poprzedniej fali -powiedział szef resortu zdrowia, dodając, że obecnie w Polsce mamy dużo osób zaszczepionych, a w Europie zachodniej odnotowuje się dużo mniej hospitalizacji niż podczas poprzedniej fali pandemii.

Na temat wprowadzenia lokalnych obostrzeń, Niedzielski podkreślił, że “na razie trzy, cztery województwa odstają od stawki (woj. lubelskie, podlaskie, zachodniopomorskie i podkarpackie – red.) i tam rzeczywiście sytuacja jest najtrudniejsza”.

Minister zdrowia też zabrał głoś w sprawie szczepień trzecią dawką przeciwko Covid-19. Niedzielski poinformował, że te już trwają.

Od 1 września wprowadziliśmy możliwość szczepienia III dawką dla osób, które mają problem z odpornością i to już się dzieje. Mamy nią zaszczepionych blisko 9 tys. osób – powiedział.