0

Kim Dzong Un chce pomóc Putinowi w wojnie z Ukrainą! Korea wyśle setki tysięcy żołnierzy na front?

Share

Te porozumienie może zmienić oblicze wojny na Ukrainie? Korea Północna jest blisko zawarcia nowego, sojuszu z Władimirem Putinem. Daily Mail podaje, że Kim Dzong Un zaproponował Rosjanom wysłanie 100 tys. północnokoreańskich żołnierzy, którzy mieliby dołączyć do wojny przeciwko Ukrainie.

Kim Dzong Un od dawna wzmacnia sojusz z Rosją, przypomnijmy, że niedawno Korea Północna uznała niepodległość Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Teraz jednak idą jeszcze dalej i dyktator zaproponował Putinowi pomoc w wojnie na Ukrainie. Daily Mail informuje, że Kima ma w planach wysłanie nawet 100 tys. żołnierzy, którzy mieliby wesprzeć Rosjan w walce.

– Nie powinniśmy (red. Rosjanie) się wstydzić przyjęcia wyciągniętej do nas ręki przez Kim Dzong Una. Istnieją doniesienia, że 100 tys. północnokoreańskich ochotników jest gotowych przybyć i wziąć udział w konflikcie – mówił w rosyjskiej telewizji Igor Korotczenko, pułkownik rezerwy i redaktor naczelny magazynu „Russia’s National Defence”.

Korea Płn. wesprze Rosję w wojnie?

– Jeżeli ochotnicy z Korei Północnej ze swoimi systemami artyleryjskimi, bogatym doświadczeniem w walce przeciwbateryjnej i wielowyrzutniowym systemem rakietowym dużego kalibru, które wyprodukowano w Korei Północnej, chcą uczestniczyć w konflikcie, cóż, dajmy zielone światło ich ochotniczemu impulsowi. Jeśli Korea Północna wyraża chęć wypełnienia swojego międzynarodowego obowiązku walki z ukraińskim faszyzmem, powinniśmy im na to pozwolić – dodał Korotczenko.

Daily Mail podaje, że Korea Północna ma w planach pomoc wojskową ale liczy, że Rosja miałaby w zamian dostarczyć dostawy energii i zboża do tego kraju. Kim Dzong Un dodatkowo według gazety zaproponował Putinowi pomoc w odbudowie infrastruktury w zniszczonych miastach znajdujących się na terenie Donbasu.

Źródło: Daily Mail/ Reuters