0

Kim Dzong Un ostrzega USA! Korea Płn. gotowa użyć BRONI ATOMOWEJ!

Share

Kim Dzong Un oskarża Stany Zjednoczone o „demonizowanie” Korei Północnej. Północnokoreański dyktator straszy użyciem broni jądrowej.

Ostatnio w Korei Północnej obchodzono 69. rocznice zakończenia wojny koreańskiej 1950-53 lat. W wydarzeniu wziął udział też Kim Dzong Un. Podczas swojego przemówienia północnokoreański dyktator oskarżył Seul i Waszyngton o kierowanie Półwyspu Koreańskiego na skraj wojny.

Nasze siły zbrojne są całkowicie przygotowane do reagowania na każdy kryzys, a nuklearny potencjał odstraszający naszego kraju jest również gotowy do użycia precyzyjnie, szybko i zgodnie ze swoim przeznaczeniem – mówił dyktator, cytowany przez północnokoreańską agencję KCNA.

Kim Dzong Un oskarżał także USA za o „demonizowanie” Korei Północnej. Zaznaczył, że planowane ćwiczenia wojskowe USA-Korea Południowa pokazują „podwójne standardy” i „gangsterskie” metody Waszyngtonu.

To już nie pierwszy raz w tym roku, gdy północnokoreański przywódca straszy rosnącym potencjałem nuklearnym. Zdaniem niektórych ekspertów Kim Dzong Un w taki sposób próbuje wymusić ustępstwa za granicą oraz zwiększyć jedność w Korei Północnej.