1

Kim Dzong Un poważnie chory? Przywódca mocno schudł. Władze reagują

Share

Czy Kim Dzong Un jest poważnie chory? To pytanie zadają sobie dziennikarze z całego świata, którzy obserwują na co dzień zachowanie przywódcy Korei Północnej. Jak się okazuje sprawa jest poważniejsza niż myślano.

Oczywiście, dyskusja na temat choroby to wyłącznie plotki, ale jak się okazuje szerzą się one nie tylko poza Koreą, ale także wewnątrz kraju. Jak donosi Radio Free Asia władza uruchomiła nawet specjalne jednostki „straży sąsiedzkiej”, która przekazuje informacje o stanie zdrowia ukochanego przywódcy.

W związku z doniesieniami jednostka straży sąsiedzkiej oświadczyła na cotygodniowym spotkaniu mieszkańców, że dyskutowanie o zdrowiu Najwyższego Przywódcy to „akt reakcyjny”. Podkreślono także, że utrata wagi Kima nie jest spowodowana problemami ze zdrowiem, a trwaniem wraz ze swoimi obywatelami w kryzysie – opisuje pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Ch’ongjin na północnym wschodzie kraju.

Po raz pierwszy w historii władze poczuły potrzebę oficjalnego wyjaśnienia obywatelom poprzez jednostki straży sąsiedzkiej, że Kim Dzong Un jest zdrowy. Część osób na spotkaniu stwierdziła, że utrata wagi przywódcy nie jest niczym złym, ponieważ teraz Kim Dzong Un wygląda dużo zdrowiej – dodaje mężczyzna cytowany przez Radio Free Asia.

To nie pierwszy raz, gdy świat bacznie przygląda się fizycznej formie Kim Dzong Una. W kwietniu 2020 roku pojawiły się nawet pogłoski o tym, że przywódca Korei Północnej zmarł.

Źródło: Radio Free Asia