0

Kim Dzong Un poważnie chory? Teraz wygląda zupełnie inaczej

Share

Jakiś czas temu północnokoreański dyktator nagle przestał pojawiać się publicznie. Teraz Kim Dzong Un powrócił, jednak o wiele szczuplejszy. Walczy z poważną chorobą?

Ostatnio południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia, zajmujące się sprawami związanymi z Koreą Północną informowało, że Kim Dzong Un nie udzielał się publicznie prawie od miesiąca. Była to najdłuższą przerwą dyktatora w tym roku. Już wtedy pojawiły się pierwsze doniesienia, że dyktator ma problemy ze zdrowiem.

Teraz przywódca Korei Północnej powrócił. Na najnowszych zdjęciach wygląda inaczej. Dziennikarze NK News porównali najnowsze fotografie do zdjęć z ubiegłego roku. Un ma o wiele szczuplejszą twarz, a jego garnitur nie jest już opięty.

Jak twierdzi prof. Vipin Narang z Massachusetts, zrzucenie kilogramów może być spowodowane problemami ze zdrowiem dyktatora.
Jeśli nagła utrata wagi jest spowodowana stanem zdrowia, walka o sukcesję może już mieć miejsce za kulisami, a ta zmienność może być problemem dla świata zewnętrznego – powiedział w rozmowie z “Independent”.