2

Kolejna nagła śmierć! Nie żyje policjant Waldemar Zwierzyński

Share

Kolejna smutna informacja, w której używamy zwrotu „nagła śmierć”. Jak poinformowano, w wieku 43 lat zmarł Waldemar Zwierzyński, dzielnicowy Komisariatu Policji w Janikowie.

Aspirant sztabowy służył od ponad 21 lat. Początkowo w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu, później zaś został przeniesiony do Komisariatu Policji w Pakości i Janikowie. Od 2013 roku pełnił służbę bako dzielnicowy.

Zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą. Był wyróżniającym się policjantem. Wielokrotnie spotykał się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie gminy Janikowo i edukował ich na temat zasad bezpieczeństwa – podkreślają jego koledzy.

W listopadzie 2021 roku Zwierzyński został odznaczony przez ministra zdrowia za działanie w wyjątkowy sposób na rzecz ratowania ludzi. Oddał bowiem, aż 35 litrów krwii.

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że Nasz Kolega — aspirant sztabowy Waldemar Zwierzyński dzielnicowy Komisariatu Policji w Janikowie odszedł nagle i niespodziewanie. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Cześć Jego Pamięci! – czytamy na profilu Polska Policja na facebooku.