0

Kolejna Wielkanoc w zamknięciu? Oto plany rządu!

Share

Trzecia fala pandemii koronawirusa już rozpoczęła się w Polsce. Kolejne Święta Wielkanocne spędzimy w zamknięciu? Minister zdrowia zapowiedział, co zamierza zrobić.

Z powodu trzeciej fali pandemii koronawirusa rząd częściowo cofnął się w restrykcjach. 27 lutego w części kraju powrócił lockdown.

– Nastawienie rządu jest takie, żeby w miarę możliwości dokonywać w miarę odważnych kroków i luzować obostrzenia. Obecnie, przez wzrost zakażeń i wzrost dynamiki trzeciej fali, to przekreśla taką możliwość. Ale nasza populacyjna tolerancja do zachorowań rośnie. Trwa akcja szczepień, nabywamy odporność także przez zakażenie – mówił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Według ekspertów szczyt trzeciej fali przypadnie na koniec marca i początek kwietnia. Przypomnijmy, że 4 kwietnia przypada w tym roku Wielkanoc. Czy to oznacza, że spędzimy kolejne Święta Wielkanocne w zamknięciu?!

– Potraktujmy Wielkanoc jak poprzednie święta (…). Zachowajmy ostrożność, wstrzemięźliwość do spotkań, byśmy mogli w pełni świętować, chociażby w Boże Narodzenie. Myślę, że warto jeszcze trochę się pomęczyć, by pokonać pandemię i korzystać z tej swobody spotkania się – mówił w programie „Newsroom” WP profesor Andrzej Matyja.