1

Kolejna zmiana w przepisach! Imprezy tylko dla osób zaszczepionych!

Share

Ostrze zmiany w przepisach. Imprezy i kluby tylko dla osób zaszczepionych już od września!

 

Program szczepień wciąż trwa na całym świecie. Przeszkodą jednak są antyszczepionkowcy. W Polsce rząd postanowił zachęcić obywateli do przyjęcia preparatu loterią, w Wielkiej Brytanii jednak wpadli na inny pomysł.

Rząd Wielkiej Brytanii postanowił ograniczyć pewne dostęp do pewnych usług antyszczepionkowcom. Już od września wziąć udział w masowej imprezie czy wejść do klubu będą mogły tylko osoby posiadające certyfikat covidowy.

Nie chcę być zmuszony do ponownego zamknięcia klubów nocnych, a to znaczy, że kluby nocne muszą robić to, co społecznie odpowiedzialne. Jak powiedzieliśmy w zeszłym tygodniu, zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia obowiązku certyfikatów w dowolnym momencie, jeśli jest to konieczne do ograniczenia transmisji wirusa – poinformował premier Boris Johnson.

Przed końcem września, gdy wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały szansę przyjąć dwie szczepionki, planujemy uczynić pełne zaszczepienie warunkiem wejścia do klubów nocnych i innych miejsc, gdzie gromadzą się tłumy – dodał.