1

Kolejne podatki w górę! PiSowski „Nowy Ład” uderzy po kieszeniach

Share

Polski Ład PIS będzie sporo nam kosztował. Czeka na nas kolejne podniesienie podatków!

 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę, by promować Polski Ład. Wiceminister Jarosław Gowin jest jedynym członkiem rządu, który otwarcie mówi o tym, że wprowadzenie programu PIS podniesie podatki sporej części obywateli.

Podczas rozmowy z Polsat News minister rozwoju podkreślił, że w większości popiera nowy program PIS-u, jednak nie zgadza się na proponowane zmiany systemu składkowo-podatkowego.

Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowania, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków – powiedział.

Prezes Porozumienia też przyznał, że przedstawił swoją propozycję zmian w Polskim Ładzie, dzięki którym osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę nie zapłacą wyższych podatków, jeśli zarobią mniej niż 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Gorzej jest, jeżeli chodzi o przedsiębiorców, o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Tutaj podatki zaczynałyby rosnąć od poziomu 6 tys. zł – dodał.