1

Kolejne prognozy Billa Gatesa: „Możemy wchodzić w najgorszą część pandemii”

Share

Bill Gates kolejny raz zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Biznesmen przedstawił swoje własne prognozy, które nie są optymistyczne.

Multimiliarder swoje przemyślenia wylał za pomocą twitterowego konta.

Kiedy wydawało się, że życie wróci do normy, możemy wkroczyć w najgorszą część pandemii. Omikron trafi do domów nas wszystkich. Moi bliscy przyjaciele już go mają, ja odwołałem większość swoich planów wakacyjnych – stwierdza.

Jednocześnie Gates podkreślił, że wszystko wskazuje na to, iż Omikron jest wirusem, który przenosi się zdecydowanie szybciej od innych mutacji i w związku z tym, już niedługo pojawi się w każdym kraju na świecie.

Wielką niewiadomą jest to, jaką chorobę powoduje Omikron. Musimy podchodzić do tego poważnie, dopóki nie dowiemy się o nim więcej. Nawet jeżeli jest tylko w połowie tak dotkliwy jak Delta, to może być to najgorszy wzrost zachorowań, jaki do tej pory widzieliśmy, bo jest tak zaraźliwy – podkreślił Gates.

Te kilka miesięcy może być bardzo złym czasem, ale nadal wierzę, że jeśli podejmiemy właściwe kroki, to pandemia może się skończyć w 2022 roku – dodał.