1

Kolejne zmiany w obostrzeniach covidowych! Opublikowano projekt rządu

Share
Iza Husselbank

Opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który dotyczy pandemicznych ograniczeń. Szykują się kolejne zmiany w restrykcjach.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmienionego rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zmieniony projekt zakłada m.in. przedłużenie do 31 października 2021 r. obowiązywania obecnie restrykcji. W rozporządzeniu mają być wprowadzone regulacje dotyczące wydawania unijnego cyfrowego certyfikatu osobom, które przyjęły preparat przeciwko koronawirusowi poza terytorium Polski.

Projekt m.in. umożliwi uruchomienie międzynarodowych kolejowych przewozów pasażerskich realizowanych z przekroczeniem polskiej granicy na odcinku z Ukrainą.

To jeszcze nie wszystko. Podczas egzaminów osób ubiegających się o przyznanie prawa do wykonywania zawodu rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i sprawdziany dla rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych nie będzie dotyczył nakaz zasłaniania ust i nosa.

Zmieniony projekt również zakłada zwolnienie z obowiązku wypełniania karty lokalizacyjnej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa wykonujących zadania służbowe oraz osób, wobec których są wykonywane czynności np. konwojowanych.

Zmieniony projekt został już skierowany do podpisu premiera. Ma wejść w życie 30 września 2021 r.