2

Kolejny „ekspert” żąda SEGREGACJI SANITARNEJ Polaków! „W restauracji, kinie czy teatrze…”

Share

Wymaganie paszportów covidowych w restauracji, kinie czy teatrze jest lepszym rozwiązaniem niż wprowadzanie powszechnego obowiązku szczepień – twierdzi Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielopolskiej Izby Lekarskiej.

Zdaniem „korona eksperta” nie ma obecnie skutecznego sposobu na przekonanie obywateli do szczepień. W związku z tym należy porzucić ten plan i rozpocząć zaostrzanie przepisów dotyczących segregacji sanitarnej Polaków.

Chciałbym, by całe społeczeństwo było tak świadome, że wyszczepialność sięgnęłaby 100 proc., niestety to tylko marzenie. Wprowadzenie obowiązku szczepień przy obecnych postawach przeciwników szczepień i przy ich nieparlamentarnych reakcjach skutkować mogłoby tylko eskalacją prezentowania postaw źle rozumianej wolności – stwierdza de Rosier.

Zdaniem prezesa wprowadzenie paszportów szczepionkowych na masową skalę i ograniczenia dla niezaszczepionych będą najskuteczniejszą metodą, aby zmusić obywateli do przyjęcia preparatu.

W sytuacji, kiedy dostępność szczepień jest pełna, sensowne jest wymaganie paszportów covidowych warunkujących możliwość korzystania z usług takich, jak jedzenie w restauracji, udział w koncercie czy wyjście do kina – podkreślił.