3

Kolejny „koronaEKSPERT” atakuje Kościół! „Sugerowali, że szczepionka jest trucizną”

Share

Z pewnością będzie coraz więcej zakażeń. Obawiam się, że pandemia zbierze śmiertelne żniwo zarówno wśród zakażonych, jak i osób cierpiących na inne choroby, np. nowotworowe, które będą miały ograniczony dostęp do opieki medycznej – mówi prof. Waldemar Holata.

Były kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy w rozmowie z WP abcZdrowie twierdzi, że Polacy bardzo źle podchodzą do kwestii panującej pandemii, co przełoży się na bardzo negatywne skutki 4 fali.

Wielu Polaków nie przyjęło preparatu. Co więcej, osoby te wygłaszają swoje poglądy na temat negatywnego działania szczepionki na organizm ludzki. W ten sposób sieją zamęt. Zniechęcają pozostałych ludzi do zaszczepienia się. Nic dziwnego, że mamy coraz więcej zakażeń – stwierdza.

Co ciekawe, zdaniem „eksperta” winny sytuacji jest Kościół i duchowni, którzy straszą ludzi i zniechęcają do szczepień.

Do rozwoju trudnej sytuacji epidemicznej w Polsce przyczynili się także księża, którzy podczas mszy świętej sugerowali zgromadzonym, że szczepionka jest trucizną. Odradzali ludziom zaszczepienie się. Tak naprawdę rząd nie podjął działań, aby przekonać te osoby do zmiany zdania. W efekcie nadal mamy trudną sytuację epidemiczną w Polsce. Rząd nie ma pomysłu na skuteczną walkę z pandemią – podkreśla.

Jakie jest zatem rozwiązanie? Oczywiście segregacja sanitarna i kolejne zakazy. Zdaniem prof. Holata należy natychmiast wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych.

Osoby te powinny mieć zakaz wstępu do lokali, na imprezy sportowe i kulturalne, przebywać w oddzielnych wagonach w pociągu. Myślę, że rząd z powodów politycznych nie wprowadzi tych obostrzeń. Niestety, obecne działania władz państwa są niewidoczne – podsumował.

Źródło: abcZdrowie