0

Kolejny kraj gotowy na CZWARTĄ dawkę szczepień przeciw COVID-19

Share

Rząd Portugalii zamierza wydać zgodę na podawanie czwartek dawki szczepionki przeciw COVID-19. Jak twierdzi premier Antonio Costa, związane jest to z nasileniem epidemii koronawirusa.

W trakcie specjalnej konferencji prasowej szef rządu stwierdził, iż kraj bardzo ciężko przechodzi „piątą falę koronawirusa” i w związku z tym należy podjąć szereg działań, aby powstrzymać wzrosty przypadków infekcji.

Jednym ze sposobów ma być kontynuowanie stanu klęski żywiołowej i utrzymanie obowiązujących w kraju restrykcji. Mowa między innymi o obowiązku posiadania certyfikatu covidowego przy wejściu do restauracji, placówek kulturalnych i sportowych.

W najbliższym czasie rząd wystąpi także z zamiarem wprowadzenia do obrotu czwartej dawki szczepienia przeciw COVID-19. Mają być one podawane osobom z grupy tzw. wysokiego ryzyka.

Warto podkreślić, że w Portugalii 88 procent populacji powyżej 12 roku życia jest w pełni zaszczepionych. Obecnie dzienna liczba infekcji przekracza 5 tysięcy przypadków. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w lutym 2021 roku.

Źródło: RMF FM