1

Kolejny kraj luzuje restrykcje! „Kompletne wyeliminowanie koronawirusa jest niemożliwe”

Share

Kolejny kraj rezygnuje z części obostrzeń w ramach korona szaleństwa. Jacindy Ardern, poinformowała że rozpoczyna luzowanie ograniczeń obywateli, ponieważ kompletne wyeliminowanie koronawirusa jest po prostu niemożliwe.

Jak informują lokalne media już od wtorku mieszkańcy regionu Auckland będą mogli normalnie korzystać z plaż i spędzać czas na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną również przedszkola. Nie ustalono jeszcze w jakim terminie otwarte zostaną sklepy, restauracje i bary.

Warto przypomnieć, że Nowa Zelandia do tej pory prowadziła skrajnie rygorystyczne ograniczenia wolności obywateli. Strategia nazywana „zero tolerancji” polegała na ścisłym kontrolowaniu aktywności mieszkańców, w tym ograniczaniu kontaktów międzyludzkich.

Jest jasne, że okresy surowych ograniczeń nie doprowadziły nas do braku przypadków zachorowań. (…) Izolacja była konieczna, ponieważ nie dysponowaliśmy szczepionką. Teraz ją mamy i możemy zmieniać sposób organizacji naszego życia – twierdziła nowozelandzka premier.

Wcześniej przez kraj przeszły serie manifestacji przeciwko rygorystycznym ograniczeniom. Na ulicach miast pojawiły się tysiące osób, które domagały się natychmiastowego zakończenia lockdownu.

Źródło: Polsat News