2

Kolejny kraj wycofuje preparat Moderny! Nie podawać mężczyznom poniżej 30 lat

Share

W związku z ryzykiem zapalenia mięśnia sercowego, preparatu Moderny przeciwko koronawirusowi nie należy podawać mężczyznom w wieku poniżej 30 lat – informuje Fiński Instytut Zdrowia i Spraw Socjalnych.

Tym samym Finlandia jest drugim po Szwecji krajem, która zdecydowała się na tymczasowe wstrzymanie podawania szczepionki. W obydwu przypadkach powód jest ten sam, a mianowicie niepożądane odczyny poszczepienne.

W Finlandii takich przypadków odnotowano dotychczas mniej niż np. w Norwegii. Jednak zapobiegawczo, grupie młodych mężczyzn orach chłopców, rekomendujemy szczepienia preparatem Pfizera – mówił Mika Salminen, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Fińskim Instytucie Zdrowia i Spraw Socjalnych.

W trakcie konferencji pojawiły się również kwestie znoszenia obostrzeń covidowych. Salminen przyznał, że obecnie nie ma zgody na jednorazowe zniesienie wielu ograniczeń m.in. otwarcia barów, klubów i dyskotek, ponieważ może to wpłynąć na rozwój kolejnej fali zachorowań.

Nie uwolniliśmy społeczeństwa zbyt wcześnie – oświadczyła w czwartek premier Sanna Marin, odpierając zarzuty urzędników.

Źródło: Polsat News