2

Komunikacja miejska „TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH”! Korona szaleństwo dr Szułdrzyńskiego

Share

Restrykcje zwiększają motywację do szczepień. Brak restrykcji neguje powagę pandemii – stwierdza dr Konstanty Szułdrzyński. W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” ekspert z Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim rozpływał się ze swoimi zamordystycznymi pomysłami.

Jednym z podstawowych przepisów, które chciałby wprowadzić „korona ekspert” jest ograniczenie komunikacyjne osób niezaszczepionych.

Ograniczenie dostępu do niektórych miejsc dla osób nieszczepionych: kin, teatrów, restauracji. Rozważyłbym też zakaz wstępu do komunikacji miejskiej – stwierdził.

Dr Szułdrzyński nie ukrywa, że zadaniem władz powinno być maksymalne utrudnienie życia osobom, które nie zdecydowały się na przyjęcie preparatu.

Brak restrykcji neguje powagę pandemii, nie jest tak groźna, to znaczy, że nie ma po co się szczepić. Chodzi także o bezpośredni wpływ: ograniczenia mają sens wobec ludzi niezaszczepionych. Wtedy albo się zaszczepią, albo będzie można ich odizolować od zaszczepionych – podkreślił.

Firmy nie będą sprawdzać, czy pracownicy się zaszczepili – gdy już przejdzie projekt ustawy dającej takie uprawnienia – jeśli nie usłyszą, że może się to wiązać z zamknięciem działalności. A jak nie będą tego wymagać, to pracownicy nie będą mieli motywacji do szczepień – i koło się zamyka – dodał.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna