0

Koncerty disco polo znów bawią Polaków! Ile zarabiają największe gwiazdy? Zenek jest bezkonkurencyjny

Share

Zespoły muzyczne powracają na sceny w całej Polsce. Po wielu miesiącach bez kontaktu z widownią, teraz mogą w końcu pojawić się i zaśpiewać swoje hity. Ile zgarniają największe gwiazdy disco polo?

Są koncerty, ale nie takie jak kiedyś, nie taka ilość, ale my nie narzekamy. Jest dobrze. Wielu organizatorów próbuje wykorzystać pandemię, żeby zaoszczędzić na zespole, ale ja nie będę schodził ze stawek – stwierdza Marcin Miller w rozmowie z Super Expressem.

Ile zatem wynosi stawka wyjściowa dla zespołu BOYS?
30 tysięcy to kwota wyjściowa, ale nie będę grał za pięć tysięcy. Wiadomo, że koncerty w plenerze, koncerty w klubach i telewizyjne są inaczej liczone – dodaje wokalista.

Na równie wysoką kwotę liczyć może Zenek Martyniuk. Lider zespołu Akcent za swój występ zgarnia średnio od 25 do 30 tysięcy złotych. Co warto podkreślić, muzyk jest uznawany za geniusza w temacie logistyki koncertowej. Wielokrotnie zdarzały się weekendy, że mogliśmy go usłyszeć w 4 a nawet 5 różnych miastach, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.

Trochę mniej zarabiają młodsze gwiazdy sceny disco polo. Zespół Mejk otrzymuje gażę w wysokości 16-18 tysięcy złotych.

Czasem ktoś się targuje, ale nie schodzimy z ceny. Koncerty odbywają się normalnie, więc staramy się nie obniżać zbytnio stawek za występy. Cena za nasz koncert zawiera podatki. Ze stawki musimy opłacić innych muzyków, zatankować busa, wynająć nocleg – mówi jeden z członków zespołu.