0

Konfederacja ALARMUJE! Kolejne programy socjalne dla UKRAIŃCÓW – 10 tyś. zł z kieszeni polskiego podatnika!

Share

Politycy Konfederacji alarmują, że rząd PiS znowu chce rozdawać pieniądze polskiego podatnika dla Ukraińców. „Gwałtownie biedniejemy jako Polacy i jesteśmy głównymi sponsorami, tak naprawdę, pomocy dla Ukrainy w Europie, czy na świecie” – mówi Robert Winnicki.

– Jesteśmy zaskakiwani coraz to bardziej hojnymi, nowymi informacjami, hojnymi podarkami ze strony polskiego rządu. Partia wojny, która obejmuje nie tylko PiS, ale obejmuje Platformę Obywatelską, obejmuje PSL, obejmuje SLD, partia wojny w Polsce, tak naprawdę, nieustannie, chce płacić polskimi pieniędzmi, tymi pieniędzmi, których coraz mniej w kieszeniach polskich podatników, polskich obywateli, koszty wojny na Ukrainie – rozpoczyna konferencję prasową Robert Winnicki.

– Otóż najnowsza rewelacja polega na tym, że w Kijowie pan minister Dworczyk zadeklarował, że kobiety z Ukrainy, zwolnione z niewoli, dostaną zapomogę od państwa polskiego w kwocie ponad 10 tysięcy złotych i zapomogę dla dzieci z Ukrainy w wysokości 5 tysięcy hrywien, czyli 630 złotych – wylicza hojność polskiego rządu, polityk.

– Szanowni państwo, te kwoty, te wydatki to oczywiście my rozumiemy, że w sytuacjach wojennych, zwłaszcza wobec kobiet i dzieci, trzeba udzielać wsparcia. Trzeba opiekować się, itd., ale zadajemy w tym momencie pytanie, dlaczego wszystkie te koszty musi ponosić państwo polskie? – dodał polityk.

Pomoc dla Ukrainy a ubożenie Polaków

– Dlaczego wszystkie te koszty musi ponosić polski podatnik? A Polska jest obecnie krajem z najwyższym spadkiem, jeśli chodzi o PKB w całej Europie. Gwałtownie biedniejemy jako Polacy i jesteśmy głównymi sponsorami, tak naprawdę, pomocy dla Ukrainy w Europie, czy na świecie. Czy to jest właściwa droga? Czy to jest właściwy kierunek? Drugą wątpliwością, którą w tym momencie zgłaszam, to kwestia weryfikacji. W jaki sposób będą weryfikowane osoby, które miałaby dostać tę zapomogę? Jakie procedury są tutaj uruchomione? – pyta poseł Konfederacji.

Całość poniżej.