0

Konfederacja jest za zlikwidowaniem 13. i 14. emerytury! „Czas na odważne decyzje” [WIDEO]

Share

Tylko Konfederacja patrzy w przyszłość i wie, że rozdawnictwo rządu doprowadzi do upadku gospodarczego Polski. Dlatego teraz politycy jedynej prawicowej partii w sejmie zaapelowali o zlikwidowaniem 13. i 14. emerytury. „Czas na odważne decyzje” – mówią politycy Konfederacji.

Politycy Konfederacjina specjalnej konferencji w Sejmie zaproponowali, by pieniądze zaoszczędzone z likwidacji wypłacania 13. i 14. emerytury przeznaczyć na obniżenie opodatkowania, a przede wszystkim obniżenie opodatkowania pracy, które „jest na skandalicznie wysokim poziomie”.

Na początek politycy apelują o likwidację podatku od zysków kapitałowych, czyli tak zwanego podatku belki, ustanowienie kwoty wolnej od podatku na poziomie 12-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia, redukcję opodatkowania paliw, węgla, prądu.

Jakub Kulesza, wymieniał podatki, które należy zlikwidować, wskazał także na podatek od czynności cywilno-prawnych, cukrowy, od środków transportu, opłatę mocową oraz reprograficzną.

Poseł Konfederacji zauważył, że 13. i 14. emerytura kosztuje budżet państwa rocznie 25 miliardów złotych.

– Nie są to pieniądze wyczarowane przez PiS. To pieniądze, które z jednej strony są wyciągane z kieszeni Polaków, a z drugiej strony przyczyniają się do wzrostu inflacji, która uderza w kieszeń także emerytów – podkreślił polityk.

– Nasze postulaty są całkowitym przeciwieństwem polityki gospodarczej prowadzonej przez PiS w ciągu ostatnich siedmiu lat. Polityki gospodarczej, która niestety była wspierana przez resztę sceny politycznej. (…) Sprzeciwiamy się bezproduktywnym transferom społecznym, które przyczyniają się do wzrostu inflacji, wzrostu zadłużenia, wzrostu wydatków publicznych – dodał.

Kulesza podkreślił raz jeszcze, że pieniądze z likwidacji 13. i 14. emerytury należy w całości przeznaczyć na likwidację powyższych podatków oraz opodatkowania pracy.

Grzegorz Braun z koeli ocenił, że PiS prowadzi politykę typowo kupiecką.

– Ludzie z opozycji, zgadzają się na przekupywania Polaków ich własnymi pieniędzmi – zauważył poseł.

– Tylko Konfederacja ma tę śmiałość, by mówić prawdę o realnych przyczynach nakręcania spirali inflacyjnej, wskazywać realne drogi wyjścia z tej pułapki, w którą Polacy już zostali wprowadzeni przez tę większość parlamentarną – powiedział Braun.

Całość poniżej.