0

Konfederacja spowodawała rozpad Rady Medycznej?! Korwin-Mikke: Donieśliśmy na nich do ABW i woleli zrezygnować

Share

Kolejny polityczny sukces Konfederacji? Jak twierdzi Janusz Korwin-Mikke to działania jedynej prawicowej partii w Sejmie mogły doprowadzić do dymisji 13 z 17 członków Rady Medycznej.

Przypomnijmy, 14 stycznia znaczna część członków organu doradczego ds. COVID-19 premiera Mateusza Morawieckiego postanowiła zrezygnować ze swoich stanowisk. Jako wytłumaczenie podano między innymi brak możliwości współpracy z rządem.

Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych – czytamy w oświadczeniu.

Niemal natychmiast pojawiły się różne głosy dotyczące faktycznej decyzji „korona ekspertów”. Bardzo ciekawą tezę przedstawił prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke.

13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać i tych co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą? – napisał na swoim twitterowym profilu jeden z liderów Konfederacji.

Przypomnijmy, już kilka miesięcy temu jedyne prawicowe ugrupowanie w Sejmie ogłosiło na konferencji prasowej fakt złożenia wniosku do ABW o sprawdzenie Rady Medycznej m.in. pod kątem współpracy z firmami produkującymi szczepionki przeciw COVID-19.