0

Koniec bezpłatnych testów na COVID-19. Miliony niezaszczepionych zmuszeni do płacenia

Share

To koniec bezpłatnego testowania na obecność koronawirusa w Niemczech. Od 11 października wszyscy obywatele będą musieli sami zapłacić za poddawanie się testom. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu euro.

Według rządu federalnego zmiany były potrzebne, aby zachęcić ogromną rzeszę niezaszczepionego społeczeństwa do przyjęcia preparatów nazywanych szczepionkami.

Jednak miliony ludzi w Niemczech nadal nie są zaszczepione i muszą posiadać negatywny wynik testu koronowego, aby móc odwiedzać np. restauracje lub wejść na wydarzenia kulturalne – pisze w poniedziałek portal RedaktionsNetzwerk Deutschalnd.

Ile trzeba będzie zapłacić? Według ekspertów mowa jest o wydatku na poziomie około 30 euro. Największy operator centrum testowego Coronatest.de, prowadzący obecnie około 31 miejsc testowych na terenie całych Niemiec, oferuje szybki test w cenie 24,99 euro.

Najprawdopodobniej już w najbliższych dniach ceny będą mocno spadać. Rynek jest wolny od jakichkolwiek ograniczeń, a to oznacza, że inni dostawcy będą zapewniali zdecydowanie lepsze ceny. Redakcja RND wspomina między innymi centrum testowe Medicare, gdzie za szybki test zapłacić trzeba 14,95 euro.

Źródło: RedaktionsNetzwerk Deutschalnd