3

Koniec wolnych mediów w Polsce?! PiS chce zostawić tylko TVP

Share

Prawo i Sprawiedliwość chce zamknąć usta wszystkim niepokornym mediom?! Zostanie tylko TVP? Posłowie już rozpisali nową ustawę.

 

We wtorek 6 czerwca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Według nowych przepisów, spółki z dużym zagranicznym kapitałem mogą zostać zablokowane i nie otrzymać koncesji.

Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna […] od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego – czytamy.

Nowelizacja ustawy zagraża m. in. stacji TVN. Właścicielem telewizji jest amerykański koncern Discovery, który zarządza w poprzez spółkę zarejestrowaną w Holandii.

Według ekspertów głównym planem PIS-u jest zamknięcie nieprzychylnych im mediów. Były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że to też wojna ze Stanami Zjednoczonymi.

Taka ustawa to wojna z USA, bo oznacza chęć wywłaszczenia lub przynajmniej wymuszenia sprzedaży przez Amerykanów wielkiej firmy, jaką jest TVN – powiedział Juliusz Braun podczas rozmowy z Onetem.