Prawo i Sprawiedliwość chce zamknąć usta wszystkim niepokornym mediom?! Zostanie tylko TVP? Posłowie już rozpisali nową ustawę.
We wtorek 6 czerwca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Według nowych przepisów, spółki z dużym zagranicznym kapitałem mogą zostać zablokowane i nie otrzymać koncesji.
Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna […] od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego – czytamy.
Nowelizacja ustawy zagraża m. in. stacji TVN. Właścicielem telewizji jest amerykański koncern Discovery, który zarządza w poprzez spółkę zarejestrowaną w Holandii.
Według ekspertów głównym planem PIS-u jest zamknięcie nieprzychylnych im mediów. Były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że to też wojna ze Stanami Zjednoczonymi.
Taka ustawa to wojna z USA, bo oznacza chęć wywłaszczenia lub przynajmniej wymuszenia sprzedaży przez Amerykanów wielkiej firmy, jaką jest TVN – powiedział Juliusz Braun podczas rozmowy z Onetem.
Kurrdeeee……a może żeby nie skasowali propagandy to podaruje ktoś lub jakiś bezdomny jakiegoś Maybaha czy coś ….jak to Rydzyk dostał…A co z radiem Maryja…..jak trza bydzie to lemingi może BMki oddadzą na poczet kanału….wiadomo że4są tańsze niż Maybah ale zawsze to coś….OT SARKAZM…..
Kaczyński twój ojciec w grobie się przewraca on przestrzegał Polaków aby nie dopuścić do władzy Kaczyńskich
Kacz-Un pokazuje na co go stać…..lemingi mają oglądać tylko jeden kanał jak w Chinach….i zapier..dzielać za miskę ryżu….czego nie rozumiecie…ahahahaaaaaaaaa