0

Korea Północna ma już BROŃ JĄDROWĄ?! KRLD wycofuje się z traktatu NPT

Share

Korea Północna wycofała się z Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej „z powodów prawnych i prawa do samoobrony” – informuje Stała Misja KRLD przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Specjalne oświadczenie wydane przez Koreańską Republikę Ludowo Demokratyczną zostało opublikowane 3 sierpnia bieżącego roku.

Dziś głównym filarem, podważającym fundamenty reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej, są Stany Zjednoczone, które są zdeterminowane w groźbach i szantażu nuklearnym przeciwko suwerennym państwom, a nawet nie wahają się przed proliferacją nuklearną w celu zrealizowania swojej strategii hegemonii – twierdzą przedstawiciele kraju.

Przypomnijmy, że blisko tydzień temu przywódca kraju Kim Dzong Un pojawił się publicznie i wygłosił przemówienie, w którym ostrzegał Koreę Południową oraz USA. Mówił wówczas o możliwości użycia broni jądrowej w celu obrony kraju.

Reżim Korei Południowej i jego zbiry wojskowe opracowują taktykę, aby stawić nam czoła militarnie. Taka niebezpieczna próba zostanie natychmiast ukarana przez nasze potężne siły, a reżim Yoon Suk-yeol i jego armia zostaną wyeliminowane – powiedział.

Warto podkreślić, że wspomniany prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol oparł swoją kampanię wyborczą na hasłach zajęcia twardej linii wobec rządu w Pjongjangu.

 

Źródło: Fox News