0

Korea Północna ma nową broń! Szykują się do wojny?!

Share

Korea Północna straszy świat! We wrześniu już po raz czwarty przeprowadza testy rakietowe. Kim Dzong Un szykuje się do wojny?!

Jak poinformowała armia Korei Południowej, we wtorek rano Korea Północna wystrzeliła “niezidentyfikowany pocisk” w kierunku Morza Japońskiego. Japońskie źródła podali, że rakieta spadła u wschodnich wybrzeży KLDR. To był już czwarty we wrześniu test rakietowy.

Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA) poinformowała, że wystrzelona rakieta była testowanym obecnie przez armię KRLD “pociskiem hipersonicznym nowego typu”.
Był pierwszą taką próbą wystrzelenia pocisku Hwasong-8, która potwierdziła możliwość kontrolowania lotu północnokoreańskich gliderów, czyli manewrujących pocisków szybujących i przenoszenia, a także oddzielania od nich głowic – podaje KCNA.

Agencja AFP podkreśla, że jeśli Kim Dzong Un rzeczywiście posiada pociski hipersoniczne, oznacza to “wielki krok w zakresie możliwości wojskowych Korei Północnej”. W związku z tym USA, Francja i Wielka Brytania już złożyły wniosek o natychmiastowe zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W środę Pjongjang poinformował, że wystrzelona we wtorek w kierunku Morza Japońskiego rakieta była testowanym obecnie przez armię KRLD „pociskiem hipersonicznym nowego typu, który osiąga prędkość pięciokrotnie wyższą od dźwięku” – podaje Polsat News.