0

Korea Północna znowu straszy świat! Zapowiada “atomowe ataki uprzedzające”

Share

Korea Północna straszy świat! Kim Dzong Un zapowiada, że w każdej chwili może zarządzić „nuklearne ataki wyprzedzające” w obronie kraju.

W piątek 8 września północnokoreański przywódca Kim Dzong Un ogłosił, że jego kraj „stał się atomowym mocarstwem i nigdy nie zrezygnuje z broni jądrowej” i podkreślił, że status państwa nuklearnego jego kraju jest teraz „nieodwracalny”. Jak podaje Koreańska Centralna Agencja Prasowa, nowe prawo pozwoli Północnej Korei przeprowadzać wyprzedzający atak nuklearny „automatycznie” i „natychmiast, w celu zniszczenia wrogich sił”, gdy uzna, że ktoś zagraża państwu.

Ustawa stanowi, że reżim może użyć broni jądrowej w przypadku ataku nuklearnego lub niejądrowego przez wrogie siły przeciwko przywódcom państwa i organizacji dowodzenia sił nuklearnych naszego państwa – podaje Koreańska Centralna Agencja Prasowa.

Na nowe prawo Północnej Korei już zareagował Departamentu Stanu USA. Jak podkreślił USA „zaangażowane (…) na rzecz całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego”.

Daliśmy jasno do zrozumienia, że nie mamy wrogich intencji wobec Korei Północnej i jesteśmy gotowi zacząć rozmawiać bez warunków wstępnych, czego Pjongjang nadal odmawia. – oświadczył Waszyngton.