1

Korona ABSURD! Złamała zasady kwarantanny, sąsiad zmarł na COVID. Zostanie oskarżona o spowodowanie śmierci!

Share

To nie żart, a przerażająca covidowa rzeczywistość. Prokuratura w Klagenfurcie wszczęła postępowanie przeciwko kobiecie, która po pozytywnym teście na obecność koronawirusa nie stosowała się do izolacji domowej. Kobieta może zostać oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci, ponieważ jakiś czas później z powodu COVID-19 zmarł jej sąsiad.

Jak informuje „Kleine Zeitung” to pierwsza tego typu sprawa w austriackim kraju związkowym Karyntia. Prokuratura prowadzi dochodzenie w którym głównymi zarzutami mają być rażące zaniedbania, narażanie na niebezpieczeństwo przez szerzenie choroby zakaźnej oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

Kobieta miała trafić na kwarantannę w grudniu ubiegłego roku. „Życzliwi sąsiedzi” poinformowali jednak policję, że kobieta nie stosuje się do zasad samoizolacji. Została przyłapana przez funkcjonariuszy na wychodzeniu z domu.

Kilka dni później pozytywny test uzyskał jej sąsiad. Starszy mężczyzna ciężko chorował i zmarł w styczniu 2022 roku.

Teraz prokuratura będzie sprawdzać, czy kobieta nie naraziła mężczyzny poprzez spotkanie np. na klatce schodowej. Śledczy chcą odnaleźć związek przyczynowo skutkowy. Jeśli się to uda, kobieta usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródło: Kleine Zeitung